Alternating Wallpaper

esmaspäev, 14. mai 2012

Dark Shadows (2012)

Mina ei ole seda seriaali, millel Burtoni viimane linateos põhineb, kunagi näinud. Ideeline ülesehitus - teha vampiirist peategelasega 1200 episoodi vältav seep - tundub tobe, aga raha oli ilmselt rohkem kui mõistust. Jah, ma tean, Barnabas Collins ehk see vereimejast peategelane ei olnud alguses sarja osaline. Sari oli tuntavalt odav, väidetavalt kivist seinad võdisesid vineerist uksi avades nagu kuivanud lehed tuule käes ja nii edasi. Sisuline pool oli umbes sama odav, ulatudes vampiiridest, nõidadest, paralleelsetest universumitest ja ajas reisimisest libahuntide ja ebasurnuteni. Lödi komejant avaldas kergelt opaka noore Timi mõistusele ilmselgelt muljet ning nüüd, kui aastad hiljem keegi enam lunaatiku tegemistele kätt ette ei pane, tegi mees ühes oma pikaajalise armukese Johnny'ga filmi ära.

Vampiir Barnabas Collins (Johnny Depp).

Film alustab korraliku Burtonliku eellooga. Nooruke Barnabas Collins (Johnny Depp ja mingi suvaline lapsnäitleja) kolib perega Inglismaalt Ameerikasse ja teenib varanduse, ehitades üles kohaliku kalatööstuse. Perekonna teenistuses olev kaunitar Angelique Bouchard (Eva Green) neab rikka perepoja armastusest ilma jäädes viimase ühes tolle väljavalitu Josette'ga ära. Josette hüppab kaljult alla ja kukub surnuks. Barnabas hüppab järele, aga ei saa surma. Selle asemel muudab nõia needus mehe vampiiriks. Seejärel ässitab nõid külarahva vereimeja vastu üles ja selle tulemusena maetakse õnnetu Barnabas raudkirstus maha. Sellega saab filmi 18. sajandi lõik otsa ja algab vähem meeleolukas 1970ndate periood. Suvalised ehitustöölised kaevavad kirstu üles, kaksavad lukud maha ja sajanditest janune vampiir imeb nad kõik tänutäheks verest tühjaks. Siit algab ajast maha jäänud ebasurnu totakas kohanemisperiood, mees otsib üles oma vanemate kodu, leiab eest selle nigelas olukorras ja nii edasi. Perekond on kalatööstuse käest lasknud ja selle on võitnud ei keegi teine, kui seesama nõid, kes peategelase esiotsa ära needis. Nõid on nimelt senini elanud, ihkab jätkuvalt Barnabasele pükstesse ronida ja muud säärast. Tasahilju võtab vampiir ette perekonna endine hiilgus taastada, kogu perekond ei tea esiotsa, et mees üldse vampiir on ja nii antakse alust ohtratele ei-või-olla ja kas-tõesti-nii naljadele. Film kulmineerub eimillegina.

Sulnis surematu nõid (Eva Green).

Eva Green näeb mõõdukalt hea välja (eriti dekolteega, mille sügavus PG reitingut eeldaks). Nii. Mida veel? Noh, muusikaline taust ajastu lugudega oli samuti meelt mööda. Aga peale selle? Suuremat ei midagi. Burton väänab kostüüme ja tegelasi nagu ikka, midagi uut siin näha ei anna. Johnny Depp mängib jätkuvalt iseennast - ei kedagi muud. Ülejäänud punt suhteliselt häid näitlejaid pööritab niisama silmi, aga miskipärast omandab kõik nende tehtu säherduse opaka kvaliteedi. Kõige kurvem ongi see, et peale paari nalja (millest kaheksa on treileris juba ära näha) ei ole filmis tegelikku sisu. Armastan-vihkan konflikt nõia ja vampiiri vahel ei ole piisav, et selle peale tervet süžeed üles ehitada. Ja tulemuseks on pooltoores linateos. Lapsik ja kergesti jälgitav, aga lõppude lõpuks igavapoolne. Ning filmi lõpplahendus on laisk... Koguni saamatult odav. Ilmselt seetõttu oligi kinos nii palju lapsi (loe: alaealisi). Ning veel seda, et filmis on Alice Cooper ja Christopher Lee sees. Mis oli meeldiv üllatus, aga ei päästa filmi - mõlemat meest näeb umbes minuti. Soovitatud oma klantsi pildiga Burtoni austajatele, ehk ka niisama meelelahutuse otsijatele. Tõsimeelset meelelahutust ega head huumorit siit ei leia.

1 viimaseid kommentaare:

joonas ütles ...

Paralüseerivalt igav film. RIP, Tim.