Alternating Wallpaper

esmaspäev, 16. august 2010

Sinikiirte Kollektsioon

Üsna palju aega tagasi kurtis üks minu ajaveebi kahest lugejast, et ma võiks oma sinikiirefilmide kollektsioonis mingi inventuuri teha ning leiud blogipostituses üles tähendada. Algselt planeerisin selle ettevõtmise juuli teisse poolde, ent ebainimlik kuumalaine tol ajal tekitas olukorra, kus eksistents taandus külmade duššide võtmise ja nende vahel jahutatud vee joomisele. Ebameeldiv olukord tähendas ka seda, et ma higist nõretavana üldiselt oma plaadikogust eemale hoidsin. Kuid nüüd on olud väheke leebemad, kuigi terav palavus pistab oma koonu kord ja jälle pilvede vahelt välja, siis enamus aega on vähemalt võimalik hingata ja eluterveid asju teha.

Järgnev on siis minu siiani ahtakese sinikiiretehnoloogial põhineva filmikollektsiooni ülevaade. Filmid on toodud tähestikulises järjekorras ning ma mainin paari sõnaga iga teose puhul, mis tollest arvata. Edasiste plaatide ostmisel on tõenäoline, et ma nende kohta kas ülevaate kirja panen või siis postikana sissekannetes ära mainin.

3:10 to Yuma

Vana hea westerni uustöötlus. Pildikvaliteet on hea, näitlejad on head ja lugu on klassikaline. Kuna tegu on mõõdukalt uue filmiga, siis on see algusest peale modernsete vahenditega üles võetud.

A Knight’s Tale

Kollektsiooni esimene imelik esindaja. Minule meeldis selle filmi kontsept, meeldis Ledger, meeldis isegi Bettany esitus. Kes minu hariduse tausta teab, oskab ehk mõista, miks see film mulle enam meelt mööda on. Kuna tegu on vanema filmiga, siis on seda plaadile pannes digitaalselt töödeldud. Tulemus on selline keskpärane, ei midagi üle mõistuse head ega ka halba.

American Psycho

Ellise kultusraamatu kultusekraniseering. Pildikvaliteet on kohati rahuldav, kohati alla selle.

Animatrix

Kõik siin nimekirjas olevad selle seeria filmid on samas boksist, mille ma kunagi ühendriikidest tellisin. Põhjust oli lihtne: sarnane boks, mida Euroopa maades müüdi, oli poole nõrgem. See kollektsioon animeeritud lühifilme on väga hea kvaliteediga.

Batman Begins

Meie ajastu uus Batman. Tore film, suurepärased näitlejad (v.a Holmes, bleh). Plaadil oleva teose pildikvaliteet on tugevalt üle keskmise.

Batman: Gotham Knight

See kollektsioon animeeritud Batmani lugusid anti välja kahe viimase filmi vahele jäänud perioodil. Pildikvaliteet on erakordselt hea, ent lühifilmide eneste sisu on pigem rahuldav.

Blade Runner

Küberpungi kultusfilm. Terve film taastati uue tehnoloogia jaoks. Väga hea pildikvaliteet. Ning muidugi film ise on samuti geniaalne.

Bram Stoker’s Dracula

See plaat pärineb esimese ja teise laine sinikiirte hulgast. Mis tähendab seda, et kuigi kõik kvaliteedistandardid olid olemas, taastati see teos sinikiire jaoks natuke ülekäe. Tulemuseks on tugevalt teraline pilt, mis Coppola juba stiliseeritud visuaalidega pisut riidu kipub. Ent hea film, toredad näitlejad ja siiani üks paremaid ekšn-vampiirifilme, mis juustususe sisse ei upu.

Casino Royale

See Bond oli sinikiiretehnoloogia avalöögiks. Ehk siis praktiliselt perfektne, veatu pildikvaliteet. Ning mida aeg edasi, seda parem see film Bondide kollektsioonis tundub. Ning kui keegi just appi ei tõtta, siis võib see väga pikaks ajaks eelviimaseks Bondiks jääda.

Coraline

Stop-motion lugu. Geniaalne pildikvaliteet. Tegelikult ka minu esimene faux-3D teos, nimelt on plaadil kõrvuti 3D ja 2D versioonid filmist. Ning neli paari sini-punaseid kileprille. Olen 3D efekti osas teiste proovijatega vestelnud ning siiani on üheselt leitud, et antud gimmick antud puhul väga vilets on.

Dark City

Järjekordne kultusklassik. Film taastati sinikiire jaoks ning tulemus on enamustes aspektides tugevasti üle keskmine. Tore film.

Evangelion: 1.11 You Are Not Alone

Kellele see pealkiri tuttav ei ole, minge kasutage mingeid otsingumootoreid. Pildikvaliteet selle taastatud teose puhul on erakordselt hea.

Face/Off

John Woo! Esimese laine sinikiireplaat, seega on pildikvaliteet pigem rahuldav kui hea.

Fight Club

Vana lemmik. Kes minu tausta rohkem teab, see mäletab, mis tähenduslikkust antud teos nii filmi kui ka raamatu kujul minu jaoks kandis. Sinikiirega on filmi kvaliteet üsna hea, kuigi mõned kaadrid liigse teralisuse käes kannatavad.

Final Fantasy VII: Advent Children Complete

Kui eriti täpne olla, siis on see antud teose Jaapanist ostetud eriväljaanne, mille juures on FFXIII jaapanikeelne demo. Film ise on järjekordne sinikiiretehnoloogia kvaliteedinäidis, olles visuaalselt nii võimekas, et ihul kergelt imelik hakkab.

Flyboys

Ei tea, mina ei ole seda filmi vist kunagi vaadanud.

Fringe Season I

Meie aja iksfailide versioon. Tore seriaal, esimene hooaeg tundub juba praegu (teine hooaeg läbi, kolmas filmimisel) teleklassikasse kuuluvat. Tore kvaliteet.

From Hell

Johnny Depp, Robbie Coltrane ja Jack the Ripper. Üks kollektsiooni lemmikuid, vana hea London ja tore lugu. Raamat, millel film mõneti logisedes põhineb, on samuti üks lemmikuid.

Ghost Rider

Hmm. Kohutav film. Kuid märkimisväärsetena tuleb ära mainida, et Eva Mendese dekoltee läheb igas stseenis järjest sügavamaks. Ning seda, et film on järjekordne sinikiiretehnoloogia kvaliteedi etalon (Sony Pictures).

Gladiator

Vana lemmik, mis sinikiire jaoks üles filmides ära rapitud sai. Nimelt keerasid saamatud tehnikud digital noise remove nupu 11 peale ning selle tulemusena korjas arvuti peale mustuse filmilindilt isegi filmile tegelikult olulised pisidetailid välja.

Groundhog Day

Tore vana komöödia. Remaster on suurepärane, olin selle üle väga üllatunud. Kui kellelgi see pooleldi jaburnaljakas, pooleldi siirupist nõretav teos mingi ime läbi nägemata, siis soovitan seda viga parandada.

Hellboy

Mignola koomiksite algusaeg del Toro tõlgenduses. Kena teos, pildikvaliteet on muljetavaldav.

Hellboy II: The Golden Army

Teine Hellboy film. Seekord keeras del Toro oma fantaasiamootori esimese filmi kümne asemel tuhande peale ning tulemuseks on väga tore tükk pöörast meelelahutust.

Highlander

Pange tähele, et mul on olemas selle filmi spetsiaalne teraskarbis eriväljaanne. Üks läbi ajaloo lemmikfilme, suurepärane muusika sellele lisaks. Kõrgemas resolutsioonis on kvaliteet selline rahuldav, ent samas pole sellele teosele rohkem tarvis.

Hulk

Kes pisut alla kerib, see näeb seal ka teist Hulki filmi. See siin on siis Ang Lee tõlgendust rohekashallist surematust superkangelasest. Igati kiiduväärt konversioon sinikiireplaadile.

Independence Day

Hah, kuidas see roim siia sattus? Noh, mis siis häbeneda, sihuke film on ka kollektsioonis olemas. Esimese põlvkonna sinikiir, keskpärane kvaliteet.

Iron Man

Favreau esimene raudmees. Mida aeg edasi, seda rohkem tundub, et see oli ka ainuke hea raudmess. Teine film tulistas ennast igal võimalikul moel jalga. See siin on vähemasti koherentse looga.

Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Järjekordne boks. Antud puhul on tegemist kinoversiooniga ning pildi tegelik kvaliteet on väga nukker.

Lord of the Rings: The Return of the King

Tolle boksi viimane film ning visuaalselt kõige parem. Eks siin mängib rolli ka see, et kolmas film on kõige värskem.

Lord of the Rings: The Two Towers

Triloogia keskmine film, isiklik lemmik ning sel puhul on kvaliteet täpselt keskpärane: parem kui esimese filmi puhul, ent mitte nii hea, kui kolmandas.

Magnolia

Üks läbi aegade lemmikuid. Sinikiireplaadil on pilt väga hea kvaliteediga, ent selle filmi puhul läheb mulle selle tormina tõusev kulminatsioon ning inimlike - olgugi, et kaugete - elulõikude teravus lugematul kombel enam korda.

Mobile Suit Gundam Unicorn Episode I

Visuaalne meistriteos. Samuti suurepärane muusika.

No Country for Old Men

Üle keskmise kvaliteet, suurepärane film.

Ocean’s Eleven

Muhe remake ning väga mõnus näitlejate kooslus. Sinikiireversioon on kergelt teralise pildiga, ent siiski kvaliteetne.

Ocean’s Thirteen

Seeria siiani viimane ning vaidlemata nõrgim esindaja. Kuigi vana punt on uuesti koos ning üles astub Al Pacino, on filmi hingeline pool tuhmunud. Siiski seeria parima kvaliteediga sinikiireplaat, puhtalt tänu filmi värskusele.

Ocean’s Twelve

Sarja teine osa ning minu isiklik lemmik. Selline seinast seina kõikuva stiiliga ning eeskujuliku muusikalise taustaga teos. Midagi igale maitsele, ohtralt head huumorit. Lõppude lõpuks on see siin film, kus näitlejad lihtsalt hängivad kaamera ees, ent tulemus on ikkagi hea.

Outlander

Kirjutasin sellest teosest hiljuti ülevaate. Sinikiireversioon on keskpärase kvaliteediga, ent mitte midagi laitmist väärivat.

Pearl Harbor

Uh.

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest

Jube imelik, et ma eile inventuuri tehes selle filmi leidsin. Olin sootuks unustanud, et mul see triloogia esindaja ka olemas on. Ent väga hea, sest ilma selle teadmiseta oleks ma mõni päev huupi selle enesele topelt ostnud. Kvaliteetne sinikiir.

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Esimene seeria film ning sinikiireversioon näitab seda tugevalt välja. Pilt on teraline, ent kvaliteet on siiski tugevalt üle keskmise.

Pirates of the Caribbean: At World’s End

Kui sarja tänini viimane osa on sisu poolest kõige lörtsim, siis pildikvaliteet on peaaegu fenomenaalselt hea.

Planet Earth

BBC loodusdokumentaalfilmide kogu. Üks neid karpe, mille abil saab filmikaugetele vaatajatele sinikiire visuaalset mõju demonstreerida. Laitmatu pilt kaunist emakesest maast.

Predator

Kiskja esimene versioon sinikiireplaadil. Kui hiljuti anti välja spetsiaalne versioon, kus terve filmilint oli enne üle filmimist vaseliiniga kokku määritud, siis see siin on tugevalt teraline, ent sedavõrd enam efektne.

Queen Rock Montreal and Live Aid

Siiani ainus sinikiire peal välja antud Queeni laiv. Pildikvaliteet on erakordselt hea, muusikast rääkimata.

Rambo

Viimane John Rambo film. Tehniliselt kõige uuem ning pildikvaliteet on sellele vastav. Kuulub boksi.

Rambo III

Kolmas film on sinikiireplaadil kuidagi vaseliiniga kokku määritud, ent siiski vaadatav. Sisu poolest üks seeria nõrgemaid esindajaid. Boksi komponent.

Rambo: First Blood

Jällegi boksi osa. Esimene film on küll kõige vanem, pildikvaliteet reedab seda, kuid emotsionaalselt kõige enam laetud. Vaatasin selle filmikese alles eile õhtul üle.

Rambo: First Blood Part II

Seeria teine osa on ehk minule kõige enam meelt mööda. Pildikvaliteet on selline tugevalt keskpärane.

Ronin

Vana lemmik. Üks huvitavamaid kooslusi Jean Reno ja De Niro vahel. Pildikvaliteet on selline teraline, ent rahuldav.

Sherlock Holmes

Uus Sherlock. Pildikvaliteet väga hea, parem kui kinos nähtu. Kirjutasin kunagi selle kohta ülevaate ka, aga see oli pärast kinos käimist ja enne sinikiire ostmist.

Spider-Man 3

Meh.

Star Trek

Viimane Star Treki film. Minule meeldis, sinikiir on väga hea kvaliteediga, kunagi kirjutasin selle kohta ülevaate ka.

Star Wars: The Clone Wars

Täispikk animeeritud film. Ligadi-logadi sisu, pildikvaliteet sinikiire mõttes on hea, ent algmaterjal lihtsalt ei ole piisavalt... hästi teostatud.

Star Wars: The Clone Wars Season I

Täpselt samas stiilis, mis eelmisel real kirjeldatud film, ent seda korda siis klassikalise animasarja pikkusega episoodides. Pilt on keskmise kvaliteediga.

Terminator 2

Esimese põlvkonna T2 remaster. Ülimalt teraline kvaliteet, väga nukker plaat. Isegi subtiitreid pole vaevutud plaadile lisama.

Terminator Salvation

Kinos käies tundus see va teos täieliku flopina. Ent hiljem sain väikese summa eest selle pikendatud versiooni sinikiire ja pärast uuesti vaatamist tundus film etem. Kahtlemata on siin teatav roll tollel stseenil, kus Summer oma ülakeha paljastab ja sellega terminaatorit peibutada üritab. Kvaliteetne pilt ja kõik muu.

The Dark Knight

Fenomenaalse, enneolematu visuaalse teravusega film. Süüdi on nonde IMAX kaameratega filmitud stseenid, mis siiani enamus vaatajaid suud maigutama panevad. Mõned küll teevad nägu, et pole see midagi ja siis käivad vannitoas salaja nutmas. Muidugi hea film ka.

The Departed

Internal Affairs remake. Tore iirlaste teema, tempokas ja efektselt linti võetud, hea muusikaga. Sinikiire pilt on samuti terav.

The Godfather

Järgnevad kolm on kõik boksi osad. Kõigi puhul on pildi kvaliteet tugevalt üle keskmise, taastajad on oma tööd väga edukalt teostanud. Esimene film on triloogia parema poole esindaja.

The Godfather II

Boksi teine film. Mõnes mõttes sisu poolest isegi parem kui esimene, sest nii palju aega ei ole enam tarvis kulutada tegelaste sissejuhatuseks.

The Godfather III

Boksi kolmas ja päris kindlasti seeria viletsaim teos.

The Incredible Hulk

Värskem Hulk Nortoniga. Kuigi stiililiselt teistsugusem ja nõrgem kui Ang Lee tõlgendus, on see siiski tore reinterpretatsioon. Kurb, et Nortoni koostöö selles rollis nii üürikeseks jäi. Sinikiir on väga kvaliteetse pildi ja heliga.

The Matrix

Boksi esimene teos. Igaüks peaks filmi ennast teadma, seega ei hakka ma seda siis lahti seletama. Boksi sisust on see ka kõige parema kvaliteediga mitte-animeeritud teos, sest esimeses maatriksis on tunduvalt vähem viletsat arvutigraafikat.

The Matrix Reloaded

Teine ja vaieldamatult kõige imelikuma visuaalse poolega maatriks. Suurim viga siin peitub selles, et puhtalt arvutiga teostatud võitlusstseenid tunduvad erakordselt plastilised ja naeruväärselt ebatõesed.

The Matrix Revolutions

Sarja kolmas ja viimane film. Hea visuaalne kvaliteet.

The Prestige

Nolani vahepealne teos. Väga tore kooslus, põhineb toredal raamatul ja nagu enamasti, nii oli ka siin režissööril väga kindel kuvand sellest, mida ta teostada tahab. Pildikvaliteet on valdavalt väga hea.

The Rock

Sihuke film minu kollektsioonis. Noh, tore vana kooli action ja Cage. Kuid selle filmi olulisem komponent on muusika. Esimese laine sinikiireplaat, seega on pildikvaliteet küll hea, ent kohati üleliia teraline.

The Silence of the Lambs

Vana hea Hannibal Lecter ehk siis Hopkins oma ühes ikoonilisemas rollis. Suurepärane film, mille ülekanne sinikiireplaadile on tootnud keskmisest paremam, ent siiski oma kõrget iga näitava filmielamuse.

The Simpsons Movie

Kes mind paremini teavad, mäletavad ehk minu huvi Simpsonite ja teiste lääne animasarjade vastu. Simpsonite film on mul olemas puhtalt austusest selle meediumi vastu ning kuigi film ise on vilets, ei ole mul selle omamise üle kuigivõrd meelepaha. Mis puudutab pildi tegelikku kvaliteeti, siis antud teos on terav, värviline ja hästi animeeritud. Kuid tol hetkel ei olnud tegijad veel suutelised kogu seda üüratut kõrge lahutusvõimega pinda ära kasutama - mis andis filmile kohati sellise lageda ja õõnsa tunde. Õnneks õppisid nad selle kunsti ära hiljem, kui kogu seeriat juba HD kanalitelt saatma hakati.

The Wolfman

Uue aja klassika. Kuigi huntmees tuli sel aastal kinodesse ja ei tekitanud mingit eriti kaugele ulatuvat lainetust, on see minu arvates väga huvitav tõlgendus originaalist. Head näitlejad, suurepärased efektid ja värske kinofilmi laitmatu kvaliteet sinikiireplaadil.

Total Recall

Nii tore film siin kollektsioonis. Arnold maadleb punasel planeedil tigedate telenäitlejate ja hapnikupuudusega. HD on küll selline nutune, ent filmi ausus on alles.

Transformer: Revenge of the Fallen

Aegluubis filmitud rindade teine osa.

Transformers

Aegluubis filmitud rinnad ja autod, mis muutuvad rassistlikeks robotiteks.

Unbreakable

Siiani ainus Shyamalani film minu kollektsioonis, kuigi ma ausalt öelda neid teisi oma riiulisse saada ei tahakski. Soliidne konversioon kõrgemasse lahutusvõimesse.

Underworld

Lateksisse riietatud vampiir tapab libahunte.

Underworld: Evolution

Lateksisse riietatud vampiir jätkab libahuntide tapmist.

Underworld: Rise of the Lycans

Lateksisse riietatud vampiiri eellugu ajast, mis lateksit polnud veel leiutatud. Seega mõttetu. Kõik need filmid on boksi osad ja kõigil on enam-vähem sarnaselt hea visuaalne pool.

Valhalla Rising

Kirjutasin sellest teosest veel hiljuti oma ajaveebis ülevaate. Suurepärane sinikiirelik pildikvaliteet.

Watchmen

Moore'i teose ekraniseering, mis on väga efektne film, aga ei jõudnud paljudele piisavalt hästi kohale. Pildikvaliteet on üle keskmise.

X-Men III: The Last Stand

Võeh. Isegi kui see film hea välja näeb, ei ole selle vaatamisel mitte vähimatki mõtet.

0 viimaseid kommentaare: