Alternating Wallpaper

esmaspäev, 23. august 2010

PG ZGMF-X20A Strike Freedom Gundam

Hommikustest lehtedest teada ma saan... et järgmine perfect grade mudel, mis ilmavalgust näeb, on Strike Freedom. Teadaanne tuleb mõneti üllatusena, sest minu meelest on Gundam Seed, kust seegi masin pärit on, ennast juba mudelite allikana suhteliselt ammendanud. Ning pärast seda, kui tehti valmis põhimõtteliselt geniaalne PG Astray, tundub Strike Freedom tagasimnekuna. Ent vaadelgem seda teemat pisut lähemalt.

Strike Freedom ei ole mingil moel värske kraam. Selle soomuse master grade mudel anti välja juba peaaegu nelja aasta eest (2006. aasta detsembris). Kõik pildid peale ülal nähtava skanneeringu ongi pärit tolle mudeli ülevaadetest ja manuaalidest. Millega on siis tegu? Masin ise on Strike'i edasiarendus (ajaveebi autorile senini üks meeldivamaid mudeleid), mis on nii MG kui ka PG vormis väga viisakas ja proportsionaalne tükk plastikut. Ent Freedom läheb selle teemaga veel enam edasi ning minu meelest pingutab siin ja seal teemadega üle, keerates ulmenäidiku esmalt 11 peale ja siis veel edasi. Esmalt jäävad silma laiendatud käte üksused, mis Freedomi puhul on kobakamad ja viivad sümmeetria natuke fookusest välja. Edasi minnes jäävad silma tiivaköntideks parajad õlad, mis meeletute düüsidega teravasti üldmuljet lõikavad. Torso näib olevat segu erinevate mudelite poolt pakutava vahel, mis lõpeks peale jäädes sellise poolhaudutud tunde jätab. Ning viimaks on sellel masinal seljas kolossaalne - peaaegu üks terve kaanoni suuremaid - paar tiibu, mis omakorda lahti käivad ja omavad kaitse- ning ründemehhanisme.

Mida see võiks perfect grade'i jaoks tähendada. Pole põhjust kahelda, et Bandai taaskasutab PG Strike'i jalgu ning ilmselt ka käte üksuseid. Ülakeha on suure tõenäosusega uus toode ning sama kehtib tiibade ja relvastuse kohta. Ning mis puutub tiibadesse: päris kindlasti lisab nende olemasolu mudeli hinnale mõõdukalt naeruväärse summa, puhtalt juba pakendamise, plastiku ja nende tõenäolise liikumise eest. Ent jäägem siiski veel äraootavale seisukohale. Mina seda uut mudelit esimesel võimalusel ostma ei tõtta. Ning unistus PG Unicornist on ikka veel õhus.

Kui kellelgi tekkis huvi antud mudeli kallal kätt proovida, siis MG versioonid on kenasti saadaval:

0 viimaseid kommentaare: