Alternating Wallpaper

neljapäev, 11. veebruar 2010

Stan Helsing (2009)

Ajaveebi uuesti täitma hakates lubasin enesele ja teada-tuntud lugejatele, et sedakorda ei hakka kedagi emoblogimisega ruunama. Nüüd, kui puhkuseni on jäänud vaid üks lühike päev, on selle lubaduse pidamine erakordselt raske. Vaid üks päev veel ja mul on viimaks ometi kahekohaline arv päevi vaid enese huvide jaoks. Kasutan seda aega mööbli ostmiseks, inimkonnast irdumiseks ja kõigeks muuks, mida sootsium halvaks paneb.

Vahest ikka aga satub vaatamisele säherdust sõnnikut, mis omab võrdset kvaliteeti kellelegi taburetti kasutades näkku valamisega. Uskumatul kombel suudetakse toota ikka midagi sedavõrd pöörast, et iga vähegi kainema mõistusega inimene suisa vahtu välja ajama hakkab. Jääb üle küsida, kuidas ei tulnud kellelegi asjaosalistest pähe keset võtteid lihtsalt minema jalutada, et endid ja publikumi viimaks pärssimisest päästa? Kuigi mina vastust ei tea, eeldan siiski, et kaamera ees püsimine tugines suuresti meelemürkide meeletul manustamisel ja mõtlemisvõime represseerimisel. Ent nüüd kõigest lähemalt.

Nooruk Stan Helsing (näitleja nimi ebaoluline) töötab kohalikus videolaenutuses kassapoisina, ei oma vähimatki austust klientuuri, oma ülemuse ega kellegi teise vastu. Noormees on narkomaan. Noormehel on sõber, kes on mustanahaline ja omab spargli intelligentsi. Mustanahalisel on tütarlaps, kes on ühtaegu nümfomaan ja psühhopaat. Ning Stanil on veel endine tüdruksõber, kellele kuuluvad filmi suurimad talendid.

Loomulikult tõmmatakse endid esimesel võimalusel autoroolis pilve, loll ja katkematu dialoog muutub üha väljakannatamatuks ning kusagil taustal toimub pooleldi homaaž, pooleldi paroodia (ent mõlemil juhul läbikukkunud) viimaste kümnendite õudusfilmide pihta. Tajutavaima aimduse sellest, mis kategooria põhjakaabet see soperdis endast kujutab, annab Leslie Nielseni tegelaskuju (vaata allpool pilti). Kui päris aus olla, siis eile oli Leslie sünnipäev ja tema sai 84 aastat nooreks. Palju õnne, aga seda filmi ärge vaadake. Või siis vaadake, aga varuge enne mingeid hobuserahusteid või muud aistinguid ahendavaid abivahendeid.

0 viimaseid kommentaare: