Alternating Wallpaper

neljapäev, 7. jaanuar 2010

The Maiden Heist (2009)

Kui toppida ühte filmi peategelastena kokku Christopher Walken, Morgan Freeman ja William Hall Macey, siis peaks huumor ja (kassa-) edu praktiliselt garanteeritud olema? Kahjuks mitte. Otse videosse lükatud teose (tänu rahastava grupeeringu pankrotistumisele, mis välistas kinoversiooni reaalsuse) tõenäoliseim publikum oleks ilmselt bussi- või lennureisijad, kellele tegelikku valikut ei anta.

Kolm muuseumivalvurit, kes kõik on niivõrd-kuivõrd kiindunud erinevatesse kunstiteostesse oma töökohas, leiavad endid hirmuäratavast olukorrast, kui muuseum otsustab väljapaneku Kopenhaagenisse kolida. Selge kuvandina sellest paanikast kaaluvad mehed ka Taanimaale kolimist, kuid vahemaa ja kohaliku keele keerukus tõmbavad sellele ideele kriipsu peale. Kuigi kõik mehed on ausad ja seadusekuulelikud kodanikud, kohutab mõte oma lemmikobjekte kaotada neid sedavõrd, et võetakse ette keerukas kuritegelik skeem, mille käigus hinnatud kunstiteosed endi valdusesse saada. Ning kuigi säherdune olukord võiks võimaldada erakordselt head vanainimeste huumorit, on kogu järgnev liikuvate peade tegevus ekraanil haruldaselt ebanaljakas. Kas siis stsenaristil said tööks vajalikud mõnuained otsa või ei osatud õigesti maailmahuumorivaramut plagieerida: igatahes kukub stseen stseeni järel näoli maha.

Selle hingetu komöödia kirstunaelteks on peale kolmanda järgu dialoogi ka nõrk kaamera, puudulik muusikaline taust ja kaheldava väärtusega stop-motion stseen filmi esimese kolmandiku lõpus. Kui tunneksin ennast eriti pahatahtlikuna, siis söandaksin väita, et Walken lihtsalt teeb ad lib'i iga temale usaldatud kaadri lõpus. Mille tulemiks on teine kord midagi nii valusat, et plaadikarbis peaks paar killukest vaaliumi varuks olema. Kuigi ma olen kindel, et ükski näitleja ei vabanda oma osaluse eest selles rongiõnnetuses (umbes nagu Gabriel Byrne vabandas oma osalust pasandeerias nimega Ghost Ship (2002) väitega, et tegi seda vaid raha pärast), vaikitakse seda kurbmängu annaalides pigem maha. Nagu filmi reklaamposter ütleb, et nad ei ole pahad tegelased, lihtsalt kehvad vargad, võiks ka paralleelina nentida, et nad ei ole halvad näitlejad, nad lihtsalt kohtusid viletsas filmis.

0 viimaseid kommentaare: