Alternating Wallpaper

esmaspäev, 19. juuli 2010

Outlander (2008)

Viikingite teemal edasi minnes sai kõnealune film oma sinikiireriuulisse muretsetud. Kuigi mina nägin teose ära juba enam kui aasta eest, ei olnud tookord mahti pikemalt kirjutada, samuti ei jätnud teos siis nii head muljet.

Sõdurist - ebamaine - ent humanoidist Kainan (James Caviezel, tuntud ka Jeesuslapse ja tagumise hävituslennuki piloodina) satub maale põlevas kosmoselaevas, mis õnnelikul kombel viikingite aegsesse (antud puhul 8. sajand) järve Norras prantsatab. Mees ujub vrakist välja, tuvastab olukorra, õpib andmebaasi abil ära kohalike keele ja asub otsima laeval kaasa reisinud koletislikku Moorweni(kiire vahemärkus siinkohal sellele nüansile, et peategelase andmebaasi järgi on meie planeet abandoned seed colony, mis on muhe nüke). Moorwen on võitmatu elajas tundmatust maailmast, kelle suhtumine muudesse eluvormidesse just eriti sümpaatne ei ole. Tuleb tunnistada, et selle jumalavallatu loomakese disain väga nõrk on, plagieerides paljusid kuulsaid filmikoletisi. Ülejäänud film on aga lõbus ja lõpule lähenedes ka hoogne madistamine tugevalt üle keskmiste eriefektidega.

Enamus näitlejaid on mõttetud, kelle jaoks dialoog tuleb üle huulte nagu piinamiskambris. Ainus erand ses osas on legendaardne John Hurt, kelle esitus filmi muidu videolevikvaliteeti natukenegi kosutab. Tahaksin öelda, et oma panuse annab ka Ron Perlman, ent tema tegelaskuju saab verelaskmise käigus liig kiirelt otsa. Õnneks ei võta film endid kuigi tõsiselt, igale rappimisele on vastu panna mingi huumorikild või siis nämmutatud dialoog. Kuid mis filmi tegelikult põnevaks teeb, on selle lähedus Beowulfi saagale. Kuigi seda ei ole kordagi välja öeldud, on teos siiski tolle loo enam loominguline reinterpretatsioon. Ning minu meelest töötab see selles maailmas suhteliselt hästi. Tugevamaid viiteid, et tegu just selle teemaga on, leiab sinikiire kustutatud stseenide seast.

Outlander oli majanduslikult täielik ebaõnnestumine, teenides eelarvest üle maailma tagasi napilt kümnendiku. Vaevalt, et plaadimüük seda enam edasi aitab. Kuid film ise on minu meelest piisavalt raha maitsega ja kannatab vaadata keskmise kolmapäeva õhtul, erilisi ootusi ja lootusi sisule ega tegelastele seadmata. Tugevad eriefektid päästavad sageli ka muidu vildaka disainiga etteaste täielikust unustusest.

0 viimaseid kommentaare: