Alternating Wallpaper

kolmapäev, 1. aprill 2009

HOGIRE ehitamispäevik II

Jätkasin pealinna naasmise järel oma projektiga nikerdamist. Tasapisi hakkab mudel jalgu alla võtma ning pärast käte-jalgade viimistlemist seisab ees vaid keskkorpuse komplekteerimine.Nagu ennist öeldud, on selles mudelis vähe liikuvaid osi, kuid peakorpuse taga on imelik, poolenisti relsi peal ning pooleldi hingedega liikuv booster, mille klappi saab avada ning sulgeda. Problemaatiline on see, et luugi avamiseks tuleb nimetatud kahte mehhanismi eraldi käsitseda, sulgemiseks piisab, kui relsil liikuv jupp paika lükata ning alumine luuk sulgub automaatselt. Pisut kohmakas paigutus, kuid vähemasti mitte nii habras, kui AALIYAH tagumised avaused. Luuk kinnises ja lahtises asendis (jälle kord mitte minu pildid vaid kellegi värvimata töö):Mõne sõnaga ka värvidest. Suutsin suurema mäkerdamiseta alustada kuldsete komponentide katmist põhikorpuse kandis ning puusade juures, samuti ka pahkluude kohal asuvate rantide ümber. Hiljem üle vaadates otsustasin need kohad ka teist korda värviga katta. Pärast mõningat lahjendamist sain paika ka kergelt hallika tooni, millega katsin sääri kaitsvate plaatide ilunikerdused ning lihvisin kõrgematele tasemetele sattunud värvi lihtsalt maha. Lähedalt vaadates ei ole töö minu maitsele sobivalt kvaliteetne, ent pikema maa pealt on efekt ilmselge. Kasuks tuleb seegi, et mudelit reaalses maailmas korraga mitme nurga alt vaadata ei õnnestu - ebaühtluste avastamiseks. Tore on iseennast veenda selles, et ka ebaõnnestunud värvimine mingit tulemust toodab.

Lõppkokkuvõtteks sain püsti masina mõlemad jalad, põlveliigeste stabilisaatorid, mis näevad suhteliselt head välja ning alustasin tööd põhikorpuse kallal. Erinevalt varem ehitatud masinatest on seekordne keskkorpus märksa modulaarsema konstruktsiooniga, koosnedes esmalt kolmest-neljast vertikaalsest osast, mille juurde tulevad hiljem veel paremale ja vasakule lisablokid. Täna õhtul kavatsen lõpetada ka põhikorpuse kuldsete plaatide värvimise.

HOGIRE miniatuurset mõõkkala meenutav pea valmistab mulle enim probleeme, sest siin tahaks korralikku värviskeemi ning paneelijooni paika saada, kuid antud hetkel ei söanda ma mäkerdamisega veel nii kaugele minna ning seega jätan selle komponendi tõenäoliselt kõige viimaseks tööks.

0 viimaseid kommentaare: