Alternating Wallpaper

esmaspäev, 23. märts 2009

Suurprojekt GUNDAM

Selleks, et kõik ikka Agu Sihvka kombel ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et mitte kusagilt pole enam inimliku hinna eest saada GUNDAM WING REMASTERED (1995/2008) plaate. Seega tuleb leppida interveebide pakutavaga.
Aga mitte sellest ei soovinud ma kõneleda. Käesoleva postituse teemaks on sootuks plaan hakata tervet GUNDAMi sarja aegamööda ära vaatama. Eks ole üheks ärgituseks seegi, et 2009. aasta suvel juba uus sari telepurki topitakse, et samal aastal uus konsoolimäng ilmavalgust näeb (ja mina ei räägi mitte GUNDAM MUSOU 2-st) ning et 00 sari vähemasti esiotsa ära lõpeb.

Aastaid tagasi sai WINGi omajagu vaadatud ning nauditudki, nüüd aga surub 49 episoodi koorem mind kuidagi maadligi ning edeneda ei taha materjal mingil moel. Kui nooremast peast tõesti võis tundide kaupa masina ees istuda ning suuri lahinguid lõpmatuseni vaadata, siis nüüd on õhtu limiidiks 4-5 episoodi, pärast mida tahaks juba midagi muud teha.

Samas alustasin aegamööda ka natuke lühema - kõigest 39 osast koosneva - AFTER WAR GUNDAM X (1996) vaatamist. Esimeste osade järel on emotsionaalsust vähem, põhirõhk on tegevusel ning masinate disain on üsna nurgeline. Eks kirjutan sellest loo kulgedes edaspidigi.